The Witcher TTRPG - Kaland - Tű a szénakazalban (Beharangozó)

Bő két héttel ezelőtt rendezték Alsónyéken a 22. Hősök Napja szerepjáték találkozót, melyen én magam is részt vettem mesélőként. Nem ez volt az első alkalom, hiszen évek óta remek viszonyban vagyunk a szervezőkkel, számos alkalommal játszottunk már együtt különféle rendezvényeken és otthoni partikban, és itt náluk meséltem például hosszú évek kihagyása után újra ETK és Shadowrun rendszerrel. A történet és a remekmegoldások ezúttal is nagyon emlékezetesek voltak, a saját csapatom természetesen a kaland jó kétharmadánál úgy döntött, nem követik tovább a nekik kijelölt utat, és onnantól a sajátjukat járták, egy teljesen alternatív befejezést alakítva ki maguknak.
Ez a mostani alkalom viszont számomra két másik okból is különösen fontos volt: egyrészt az esemény hivatalos lezárásakor a főszervező, Shalafi bejelentette, hogy a következő, immár 23. Hősök Napján (2026.10.10.) az eddig bevált ETK, D&D 5/5.5, Shadowrun 3e és KJK szerepjátékok helyett a The Witcher TTRPG rendszerével vághatnak neki a játékosok a Kontinensnek. A tervek szerint ekkorra már a játék általam fordított alapszabálykönyve is meg fog jelenni a Tuan kiadónál (ami már a mostani rendezvényt is bőkezűen támogatta, ahogy a Rollins Publisher is). 


A fordítás mellett maga a kaland is úgymond "személyes ügy" a számomra, ugyanis a szervezők engem kértek fel a megírására. Az elmúlt hónapokban ezért igyekeztem az itthon futó saját Witcher kampányainkból minél több tapasztalatot gyűjteni, hogyan lehet minél gördülékenyebben mesélni ezt a rendszert, irányítani a harcokat és leírni előre a történetet a bonyodalomábrában.


Tű a szénakazalban
Magáról a kalandról egyelőre túl sokat nem árulhatok el: a Hősök Napjának megvan erre a bevált tematikája, hangulatkeltő novellákkal, videókkal és más anyagokkal, úgyhogy erre még várnotok kell. Annyit azonban elöljáróban elárulhatok, hogy egy olyan helyszínt igyekeztem választani, amivel mindenki találkozott, ha már játszott a Witcher 2: Assassin of Kings számítógépes játékkal - még ha az asztali játék jelene némileg későbbre, a W2 és a W3 közti időszakba van helyezve.
A kalandban résztvevő játékosok hozhatnak saját karaktereket, ám emellett nagy számú, előre generált közül is választhatnak majd, melyekből igyekszünk majd minél nagyobb választékot kínálni. Természetesen így is lesz lehetőség a karakter személyre szabására, mind az előtörténeten, mind pedig a felszerelésen keresztül. 

The Witcher TTRPG - Kaland - Tű a szénakazalban





Megjegyzések

Népszerű bejegyzések