The Witcher TTRPG - Kaland - Tű a szénakazalban (Beharangozó)
Bő két héttel ezelőtt rendezték Alsónyéken a 22. Hősök Napja szerepjáték találkozót, melyen én magam is részt vettem mesélőként. Nem ez volt az első alkalom, hiszen évek óta remek viszonyban vagyunk a szervezőkkel, számos alkalommal játszottunk már együtt különféle rendezvényeken és otthoni partikban, és itt náluk meséltem például hosszú évek kihagyása után újra ETK és Shadowrun rendszerrel. A történet és a remekmegoldások ezúttal is nagyon emlékezetesek voltak, a saját csapatom természetesen a kaland jó kétharmadánál úgy döntött, nem követik tovább a nekik kijelölt utat, és onnantól a sajátjukat járták, egy teljesen alternatív befejezést alakítva ki maguknak. Ez a mostani alkalom viszont számomra két másik okból is különösen fontos volt: egyrészt az esemény hivatalos lezárásakor a főszervező, Shalafi bejelentette, hogy a következő, immár 23. Hősök Napján (2026.10.10.) az eddig bevált ETK, D&D 5/5.5, Shadowrun 3e és KJK szerepjátékok helyett a The Witcher TTRPG rendszerével vághatn...



