Falkenstein Kastély Kalandötletek - Lord Silverthorn halála

Egy brit nemest, Lord Reginald Silverthornt meggyilkolják a londoni házában, és a karakterek egyikét, egy Magándetektívet kérik fel az eset kivizsgálására. A tetthely egyelőre érintetlen, a haláleset alig egy órája történt, amikor a karakterek odaérnek, a jó lord hűlő teste még a dolgozószoba asztalára dőlve hever, nyakában egy hosszú, karcsú pengéjű tőrrel. A gyilkosság a városi palota dolgozószobájában történt, alig egy maroknyi személyzet tartózkodott a házban, a családtagok közül egy sem. Az ajtó és az ablakok belülről voltak zárva, ám már az első átkutatás során egy titkos ajtóra bukkannak, melyről senki sem tudott…


A történet lehetséges szálai:
  • Lord Silverthorn összerúgta a port egy nagyhatalmú gőzúrral, és a nemes túl jómódú és megfontolt volt ahhoz, hogy anyagilag tegye tönkre. Ezért a gőzúr kénytelen volt nyersebb eszközökhöz folyamodni és egy merénylőt küldött a lord ellen. A gyilkos valójában végig a házban volt, és most is ott van, mint az egyik inas: a titkos ajtó az emeletre vezet, onnan jutott be a merénylő. Ennek bebizonyítása a modern tudomány eszközeivel lehetséges.
    Ez a történet ideális a nyomozó hajlamú Titkos Ügynökök, Úriemberek- és Hölgyek, Zsiványok és Úri Tolvajok számára. Mivel egyetlen gyilkos van, nem feltétlenül egy harcias elbeszélés, de ha a merénylő aktívan ellenük dolgozik, méreggel és fegyverrel törve a szereplők életére, feszültség en nem lesz hiány.

  • Lord Silverthorn maga is egy amatőr feltaláló és Szerkentyű-készítő volt, de ezt titkolta. A rejtekajtó a saját laboratóriumába vezetett, és onnan érkezett a gyilkos is: a lorddal az egyik saját kreálmánya, az Óraszerkezetű Táncosnő végzett. Ez a lény a zenélő dobozok alakjaira hasonlít, a teste porcelánból és sárgarézből készült és igen hajlékony. A lord ajándékba szánta a táncosnőt valakinek, ám eleve merényletre készítette. Egy bizonyos zenemű volt, amitől kijött a gyilkos program, és a lord hanyagsága okozta halálát: a dolgozószobájában hallgatta a zenéket, így a gyilkos darabot is, és nem vette észre, hogy nyitva maradt a rejtekajtó…
    A titkos laboratórium kincsesbánya lehet a Magándetektívvel érkező Tudós, Őrült Tudós, Lángelme vagy Számolómérnök számára. Ha odalent több Óraműszerkezetű teremtmény is van, az igazi tettes elbújhat közöttük, vagy akár a többieket is harcba küldheti ellenük. Egészen addig "gyilkos módban" marad, amíg le nem játszanak neki egy másik zeneszámot a dolgozószoba zenedobozán - ez azonban csak a lord naplójából derülhet ki.

  • Lord Silverthorn fogságba ejtett egy Sötét Tündét, akit a pincéjében tartott fogságban. Amíg a lordnál volt a teremtmény egy személyes tárgya, nem tehetett ellene semmit, de sikerült megbűvölnie az egyik szolgát, aki végzett az urával, és összetörte ezt a tárgyat. A Tünde azóta is a hatalmas pincében van, amit Káprázattal teljesen átváltoztatott, így most tele van illúzió termekkel, rémségekkel és csapdákkal, ráadásul olyan, mintha egy tündérerdő lenne, valahol máshol…
    Ez a szál Tünde vagy Varázsló kísérőkkel az igazi, különben a csapat túl könnyen a pincét uraló lény áldozata lesz. Így is könnyű mindenkit félrevezetni, hiszen Káprázattal bármit létre tud hozni a gyilkos, akár más embereket vagy a csapat tagjait is le tudja másolni.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések