A Falkenstein Kastély - Veszedelmek - A hipnotikus tekintetű Anton Kolchak

Új-Európában számos veszedelmes gazfickót találni: van, amelyik a modernt technológiát használja fel aljas céljaihoz, mások a fekete mághiával keltik fel a holtakat, vagy éppen a Tünde létükből fakadó képességeikkel érik el céljaikat. Anton Kolchak azonban az elme erejével dolgozik...


Származásáról meglepően keveset tudni, még ebben a modern, fejlett korban is. A közvélekedés szerint orosz származású, egy nemesi család sarja, aki valamivel kivívta a Cár haragját, és menekülnie kellett a titkosrendőrség elől. Többen állítják, hogy ezt tőle magától hallották, csakhogy Oroszország diplomatái hallgatnak, ha erről kérdezik őket, mintha a férfi létezését is tagadni próbálnák. Ez persze csak még titokzatosabbá teszik Kolchakot.
Az első dokumentált felbukkanása az 1860-as évek közepén volt, Londonban, amikor is igen gyorsan bejutott az előkelő körökbe. Aki csak találkozott vele, kellemes társaságban és elbűvölő embernek írta le, ám különös módon ha bárkit Kolchak kinézetéről kérdeztek, csak sötét, igéző szemeit tudta felidézni. Csak pár évig maradt az országban, gondosan építgetve kapcsolatait, majd a pletykák szerint Britannia egyik leggazdagabb grófjának feleségét vette célba: miután behálózta, a hölgy egyszerűen neki ajándékozta a férje értékes műkincs-gyűjteményének legkülönleges darabjait. Bár a botrányt sikerült elsimítani és a házaspár neve nem került be a lapokba,maga Kolchak is elkerülte a felelősségre vonást: Franciaországba távozott, és ottani kapcsolatain keresztül elérte, hogy ne adják ki Britanniának. A brit hatóságok beérték annyival, hogy nem hivatalosan kitiltották az országból.
Ezt követően hosszú éveken át Párizsból, a Champs-Élysées sugárúton bérelt házából irányította egyre növekvő hálózatát: mindenfelé voltak csatlósai és szövetségesei, még Londonban is, ahol egy William Farlow nevű pribék intézte az ügyeit. A francia Sureté az 870-es éve elején figyelt fel rá, mikor jó kapcsolatokat kezdett kiépíteni a mogorva, társasággyűlölő Harricourt tábornokkal, a Páriszt őrző Verne-ágyúkért felelős katonatiszttel is. Eleinte porosz kémnek gondolták, és számos ügynököt állítottak rá, ám soha nem találtok róla semmit. Ennek ellenére egy külön nyomozót állítottak rá, Fargé felügyelőt.
Ekkortájt történt, hogy a brit titkosszolgálat legismertebb ügynöke, Lord Chandler Bossley is nyomozni kezdett Kolchak után: ennek közvetlen oka egy különös műkincsrablás volt, melynek során nyoma veszett néhány azték aranymaszknak, amit egy, a lord által patronált expedíció talált a Kincses Szigeten - a műtárgyakat Új-Európába szállítás közben lopták el. A sorozat egyetlen megmaradt darabja az a példány volt, amit Long John Silver vitt magával: a lapok által csak "Viktória királynő legidősebb alattvalója" néven emlegetett egykori kalóz hamarosan maga is Lord Bossley szolgálatában találta magát, és a nyomozásuk során nem csak felgöngyölítették Kolchak londoni hálózatát, de követték a nyomát Párizsba is, ahol sikerült felfedni legújabb sötét tervét.
A jelek szerint az orosz már évek óta az aranymaszkok nyomában volt, olyannyira, hogy nagyjából tíz évvel korábban ő maga pénzelt egy expedíciót Mexikóba, ahol kifejezetten a tárgyakat készítő azték vérmágus, Mecatl nyomait kereste. Az, hogy ilyen sokat tudott a varázslóról és az általa csak "A Névadók Maszkjaiként" emlegetett tárgyakról, azt sugallja, hogy valamiféle módon talán személyesen is érintett volt. Mindenesetre pontosan tudta, hogy mit keres, és hogy hogyan használja fel ezeket a mághikus hatalommal bíró tárgyakat, melyek hipnotikus erővel ruházzák fel viselőiket. Mivel Kolchak ekkor már maga is tekintélyes képességgel bírt ezen a téren, belegondolni is rossz, mi történt volna, ha sikerül véghez vinnie tervét: a megfelelő rituálé és bemutatott véráldozat után gyakorlatilag bármely, a világon élő nép (ember, tünde, törpe vagy akár sárkány) elméje felett képes lett volna hatalmat szerezni!
Silver és társai, a francia-angol származású történész hölgy, Leslie Hesketh-Dubois, és Chirac, a Sidhe kardmester a rituálé estélyén sikeresen bejutottak a jól őrzött palotába (az őrök szerencsére nem számoltak azzal, hogy fentről éri őket támadás), és kiszabadították az őrző körökbe zárt Tünde áldozatokat. Mikor szembesültek azzal, hogy Kolchak magát Calibant ejtette foglyuk (a mághikus börtönt megalkotó varázslót használva fel csaliként), komoly dilemma elé kerültek, de végül úgy döntöttek, hogy beérik a Tünde ígéretével, a szabadságáért cserében. Az összecsapás végén Kolchaknak ugyan sikerült megszöknie, ám mind a potenciális áldozatait, mind pedig a maszkokat sikerült visszaszerezni tőle.
Az eset után az orosznak ideiglenesen nyoma veszett, ám mind a Sureté, mind pedig a brit titkosszolgálat biztos benne, hogy hamarosan ismét felbukkan, amint rendezte a sorait.

Képességek:
Anyagi Helyzet [N], Báj [J], Barkácsolás [J], Bátorság [J], Fizikum [J], Hipnózis [N], Műveltség [N], Varázslás [J], Vívás [J]
Egészség: 6

A Falkenstein Kastély - Veszedelmek - A hipnotikus tekintetű Anton Kolchak

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések