A Falkenstein Kastély - Kalandok és témák - Kémtörténetek

A különféle rémtörténetek mellett talán a különféle titkosszolgálatokkal és titkos társaságokkal vívott összecsapások szerepelnek legtöbbször a Castle Falkenstein meséimben. Az ellenség szerepét legtöbbször Bismarck porosz ügynökei töltik be, de gyakoriak még az anarchista csoportok, mint a magyar Félszemű Farkas, vagy éppen a Világbűnözői Liga mindenre elszánt gonosztevői is.


Bismarck és a porosz ügynökök
Egy nemzet titkosszolgálata mindig remek felszerelésekkel és szinte kifogyhatatlan erőforrásokkal rendelkezik, jól kiképzett ügynökökkel, akik egymagukban vagy kisebb csapatokban is komoly ellenfelek.
A Mint a szélvész kaland több szempontból is első volt: ebben meséltem elsőként kémtörténetet, és itt bukkant fel az egyik legtöbbször szereplő NJK-m, Lord Bossley is, mint "a legismertebb brit titkosügynök". Bár a kaland színleg egy automotív-versenyről szólt, valójában a háttérben itt is nagyhatalmi érdekek ütköztek, és a csúcspontot végül valóban a "száguldó" gőzautók jelentették. Az elrabolt dokumentumok végül szerencsésen visszakerültek a francia hatóságokhoz, és a történet hőseit maga Phyleas Fogg méltatta, az összegyűlt nemesség színe előtt.
Az elrabolt gyermek című kalandunkban egy kis német fejedelemségben, Dunkelbergben kerültek szembe a porosz ügynökökkel a játékosok. A címszereplő egy szökni próbáló katonatiszt fia volt, akit vele akartak maradásra bírni az ellenfelek, nehogy kitudódjanak a Kúszóerődök titkai, mivel az apja a Königssieg veteránja, a Kúszóerőd Akadémia egyik instruktora volt, aki mindent tudott ezekről a harci gépekről. A karakterek versenyt futottak az idővel, hogy még azelőtt megtalálják az ügynököket, hogy messze szállnának a hegy túloldalán várakozó Zeppelinjükkel.
A Bécs felett borús az ég… című kalandban ismét csak Lord Bossley volt a megbízó, ám a csapat ezúttal nem a helyzetbe véletlenül belekeveredő amatőrökből állt, hanem a brit titkosszolgálat pest-budai embereinek kellett megszereznie egy titkos tervdokumentációt egy nemzetközi, szabadúszó kémtől, miközben a porosz ügynökök is ugyanerre készültek. Végül sikerrel jártak, nem kis részben az egyik ellenséges ügynöknő átállításának köszönhetően, bár a Pest-Bécs expresszvonatot kénytelenek voltak kisiklatni, hogy megmentsék az utasokat a lokomotívra szerelt bombától.
Mindhárom történetben elsőrangú ügynökök voltak az ellenfeleik, számos szerkentyűvel és modern technológiával megtámogatva. Ezek a fanatikusok nem ismernek kegyelmet, és nem is kérnek, sőt, ha elfogják őket, inkább ciánkapszulával végeznek magukkal, semmint hogy bármit is eláruljanak. Persze ha emberszűkében állnak, ők is kénytelenek külsősöket alkalmazni, és pont ez volt például a vonaton a különítményt vezető ügynök veszte.


Anarchisták
A Castle Falkenstein világában a fennálló rend megdöntésére szövetkezett anarchisták jelentik a nemzetközi terrorizmus leggyakoribb formáját. A legveszedelmesebb mind közül pedig a Magyarország szabadságáért még az 1870-es években is küzdő Félszemű Farkas, akit egykor Petőfi Sándor néven ismertek.
A Farkas először A Turul röpte című kalandunkban bukkant fel: ez volt a legelső Castle Falkenstein kalandom, amit egy Árnyékszféra rendezvény keretén belül meséltem, online (végül három alkalom alatt jutottunk el a végéig). A történet során a - teljesen véletlenül - csupa olasz karakterből álló csapat Pestről indulva kiszabadított egy fiatal hölgyet egy csapat haramia karmai közül, akiket a Farkas hadnagya, Fejenagy vezetett. A Pest-Bécs expressz itt még megúszta a felrobbantást, a bombát sikerült időben hatástalanítaniuk, ám a gazfickók végül kereket oldottak. A hölgytől megtudták, hogy a vőlegénye, a horvát származású Luka Magovac egy nagy teljesítményű, csapkodószárnyú ornithoptert épített Pozsonyban, és a Félszemű Farkas ezt akarta megszerezni magának, hogy Bécsben bombát vessen a császári palotára. A helyőrség parancsnokát végül sikerült meggyőzni a veszély valódiságáról, így jelentős katonai támogatást kaptak a haramiák bázisának megtámadásához - nem rajtuk múlt, hogy a Farkas végül sikeresen megszökött az alacsonyan szálló repülőgépről, és eltűnt az üldözői szeme elől.
Másodjára A Nap haragja kalandban találkoztak össze hőseink a Farkassal, aki ezúttal még nagyobb tétben játszott: egy helyi tudóst, bizonyos Dr. Solarist bízott meg, hogy Nemo kapitány rádiummotorjához hasonló generátort építsen a számára, mert tudta, hogy ebből hatalmas erejű bombát is lehet készíteni. A tudós azonban gyanút fogott, szétszerelte a szinte már kész gépezetet, és segítségül hívta a játékosokat - azonban mielőtt ők odaértek volna hozzá, a Farkas emberi elrabolták, és hipnózisgáz használatával elérték, hogy együttműködjön velük. A hőseinknek sikerült megakadályoznia, hogy a haramiák megszerezzék a hiányzó komponenseket, de a bomba még így elég erős volt a városközpont felrobbantásához, és csak az volt a szerencséjük, hogy volt köztük a gépezetek terén jártas karakter, aki képes volt hatástalanítani. A Farkas azonban ismét csak kereket oldott.
Ezekben a történetekben általában nagyobb számú, de gyengébb tudású ellenfelekkel kellett szembenéznie hőseinknek, a tét viszont talán még nagyobb, a veszély pedig sokkal közvetlenebb volt. Ha a poroszok Manacóban megszerzik az ellopott francia terveket, a következő háborúban talán meg tudják semmisíteni a Verne-ágyúkat, mielőtt azok lőni kezdenék Berlint, ha viszont nem állítják meg Solaris gépezetét, Bécs városa még napnyugta előtt a levegőbe repül, a halottak száma pedig józan ésszel szinte felmérhetetlen lesz. 


Titkos társaságok
Új-Európában se szeri, se száma a különféle titkos társaságoknak, melyek között ugyanúgy találunk varázslórendeket, mint Moriarty professzor Világbűnözői Ligáját. Ezek a csoportok mindig önös érdekből cselekednek, céljuk a hatalom és az anyagi javak megszerzése.
A Keserű ébredés című kalandban ismét Lord Bossleynak köszönhette a csapat, hogy belekeveredett a történetbe: a szereplők egy része visszatérő volt, a Mint a szélvész veteránjai, akiket az angol nemes felkért, hogy szállítsanak el egy új Rolls-Royce gőzautót Münchenbe, ahonnan azután vonattal tértek volna vissza. Egy kis falucskában azonban az események nem várt fordulatot vettek, mikor reggel a csapat arra kelt fel, hogy rajtuk és pár ismeretlen vendégen kívül mindenki eltűnt, és az egész települést áthatolhatatlan ködfal veszi körül. Az egyre vadabb és vadabb történések (farkasember és ágyúgolyó-eső) után végül rádöbbentek, hogy egy Virtuális Realizmus Gépezet foglyai, és a tudás birtokában már sikerült onnan kitörniük, és legyűrték Rá Templomának rajtuk kísérletezni vágyó tagjait. És természetesen szinte biztosak voltak benne, hogy Bossley pontosan tudta, vagy legalábbis sejtette, hogy mire készül a varázslórend, és pontosan azért küldte ide hőseinket, hogy megfékezze a tevékenységüket.
A Rettegés a fellegek felett kaland azon történeteim egyike, melyet itthon, baráti körben játszottunk, és így a blogra se került ki. Ebben a kalandban hőseink a Prinzess Sophie égi óceánjárón utaztak Bajoroszágból New York felé, mikor a Világbűnözői Liga egyik tagja, Manfred Jäger, az egykori porosz titkosügynök elfoglalta a hajtó az embereivel az óceán felett. Bár elsőre úgy tűnt, a terve " csupán" egy fejedelmi váltságdíj kizsarolása, cserében a nemesek, politikusok és pénzemberek életéért, hőseink hamarosan rájöttek, hogy Jäger a hajót hajtó varázsgépet akarják megkaparintani, Robur és az Albatrosz segítségével. A kellemetlen szemtanúkat pedig elnyelte volna a tenger, miután felrobbannak a Prinzess Sophie fedélzetén elhelyezett bombák. Az, hogy ez végül nem jött össze, a remekül szereplő csapatnak volt köszönhető - Jäger egyik szövetségese, Ophelia Dubois, a félvilági hölgy azonban visszatérő barátellenségük lett, aki többeket is az ujja köré csavart.
A titkos társaságok és bűnözők általában a legkevésbé könyörtelenek, vagy inkább itt a legkönnyebb megtalálni a leggyengébb láncszemet az ellenség soraiban. Mindig van legalább egyvalaki, aki csak a pénzét akarja, és nem elvakult hazafi vagy engedelmes katona. Természetesen ettől még ők is elszántak, viszont ha úgy látják, hogy a céljaik eléréséhez olyan dolgokat kellene megtenni, ami már túlmegy a saját elveiken, könnyebben vonulnak vissza, hogy egy későbbi alkalommal majd ismét visszatérjenek.

A Falkenstein Kastély - Kalandok és témák - Kémtörténetek


-Kyrg-

Megjegyzések